Kas yra ratų suvedimas/geometrija ?
Ratų suvedimas arba geometrija - tai ratų horizontalios ir  vertikalios padėties ašių atžvilgiu nustatymas ir jos palyginimas su gamintojo nustatytais parametrais.

Šie parametrai yra:

SUVEDIMAS – tai kampas tarp automobilio judėjimo krypties tiesės ir ratų sukimosi plokštumos. Blogai sureguliuotas suvedimas yra pirminė netolygaus ir kelis kartus spartesnio padangų nusidėvėjimo priežastis.

 Suvedimas 1-min

IŠVIRTIMAS – tai kampas tarp vertikalios ir rato sukimosi plokštumos. Išvirtimas gali būti teigiamas, neigiamas ir neutralus.
Teigiamas – kai rato plokštuma nukreipta į automobilio išorė, arba neigiamas – kai ji nukreipta į vidų. 
Abiem atvejais greičiau dėvisi padangos vidinė arba išorinė pusė. Nulinis išvirtimas – kai padanga maksimaliu plotu liečiasi su kelio danga. Taip užtikrinamas geras sukibimas ir minimalus padangų nusidėvėjimas.

 Isvirtimas-min

KASTERIS – kampas tarp vertikalios tiesės ir rato sukimosi išilginės automobilio ašies projekcijos. Kasterio kampas atsako už automobilio stabilumą kelyje bei pasukimo kampą. 
Dažniausiai kasteris – nereguliuojamas. Blogas kasterio kampas – susidėvėjusių važiuoklės elementų arba eismo įvykio pasėkmė.

Kasteris-min 


Kodėl 3D ratų suvedimo įranga?

PATIKIMUMAS. Tikslesnis, patikimesnis darbas, kadangi 3D stendo taikiniai (dedami ant ratų) atsparūs smūgiams, neturi savyje elektroninių komponentų, kurie galėtų sugesti arba teikti klaidingus parametrus.
CCD sensoriai ant senesnės kartos suvedimo stendų labai jautrūs sukrėtimams, net nestipriems smūgiams, dėl ko gali rodyti neteisingus parametrus meistrui to nežinant, ko pasekoje suvedimas bus padarytas blogai.

GREITIS. Suvedimo/geometrijos patikrą su 3D stendu galima padaryti kelis kartus greičiau nei stendu su CCD sensoriais.

KAINA. Pigesnė 3D stendo eksploatacija, mažiau gendančių dalių, stendo nereikia periodiškai kalibruoti, dėl ko galime pasiūlyti gerą darbų kainą.

TECHNOLOGIJOS. Naujos kartos 3d stendai turi aukštesnės raiškos, patikimiau ir tiksliau dirbančias automatiškai prisitaikančias kameras, mažesnius, patogesnius darbui, labiau apsaugotus taikinius.
Tobulėjant technologijoms, lengvėja darbas su stendu, mažėja žmogiškojo faktoriaus klaidos tikimybė.